Pamatykite serialą „Reisas”, kuriame profesionalus sunkvežimių vairuotojas vyko į septynių dienų kelionę maršrutu Lietuva – Austrija - Lietuva pristatydamas dalinius krovinius užsakovams, kelionėje siekdamas sunaudoti kuo mažiau degalų. 

Realiomis transporto įmonės „LMH Baltic“ darbo sąlygomis nufilmuotose serijose atskleidžiamas kasdieninis tolimųjų reisų vairuotojo darbas ir gyvenimas. Didelę darbo patirtį turintis įmonės vairuotojas Linas Savukynas sėdo prie naujo „Volvo FH 500” vilkiko vairo, kuriame sumontuotas naujausios modifikacijos „Volvo” D13 variklis, o kabina aprūpinta naujais oro aptakais. Mes žiūrėjome, kiek ekonomiškiau naujausi „Volvo Trucks” degalų mažinimo sprendimai padės Linui įveikti šį maršrutą ir kokius iššūkius jis patirs kelyje.

PIRMOJI SERIJA

1 serija

IŠVYKIMAS

Daiktai sukrauti į kabiną, krovinys saugiai pritvirtintas puspriekabėje, vilkikas paruoštas kelionei. Liko tik paskutiniai patikrinimai ir susipažinimas su laukiančiu maršrutu. Serialo herojus - profesionalus sunkvežimių vairuotojas Linas Savukynas pradeda kelionę iš Vilniaus link Varšuvos.

 

2 SERIJA

ANTRIEJI NAMAI

Pirmasis sustojimas ir nakvynė antruosiuose namuose - „Volvo FH” vilkiko kabinoje. Tolimųjų reisų vairuotojus dažnai lydi vienatvės akimirkos bei namų ilgesys, tačiau „LMH Baltic” transporto bendrovėje dirbančiam Linui jau sunku įsivaizduoti save dirbant kitokį darbą. 
Kol Linas vykdo savo misiją, mes tęsiame eksperimentą siekdami pamatyti, ar jo vairuojamas naujausios modifikacijos „Volvo FH” šiame maršrute bus taupesnis nei ankstesnės, ir prisijungę prie informacinės transporto sistemos „Dynafleet”, apžvelgiame jo degalų sąnaudas pirmosiomis reiso dienomis. 

TREČIOJI SERIJA

3 serija

AUSTRIJA

Ramų Lino nakties miegą pertraukė netikėtumas, o prieš akis - sunki diena ir krovinių pristatymas, po kurios pagaliau galima pasimėgauti skania vakariene. Žiūrėkite, kaip Linui sekėsi trečioji kelionės diena ir susipažinkite su „I-Shift” pavarų dėžės bei „I-See” sistemos privalumais.

4 SERIJA

PAKELIUI NAMO

Visi kroviniai iš terminalų Austrijoje - jau puspriekabėje, prieš akis - kelionė į Lietuvą. Atrodo, kad viskas klostosi puikiai, tačiau Lino džiaugsmą aptemdo spūstis aplink Vieną ir netikėtas skambutis iš ofiso.

PENKTOJI SERIJA

5 serija

EPILOGAS

Profesionalus vairuotojas Linas Savukynas, įveikęs 3 500 km ir reise praleidęs vieną savaitę, grįžta namo. Paskutiniai iššūkiai – laiku kirsti Lietuvos sieną ir neprarasti budrumo kelyje. Linui atvažiavus prie bendrovės „LMH Baltic“ iškrovimo rampos Vilniuje baigėsi ir mūsų degalų sąnaudų eksperimentas.

Lino vairuotas naujausios modifikacijos „Volvo FH“ su atnaujintu 500 AG D13 varikliu ir nauju oro aptakų paketu šiame reise vidutiniškai sunaudojo 1 litru mažiau degalų lyginant su jo bandytu vilkiku su ankstesnės versijos „Volvo” varikliu.

REISO REZULTATAI

Šiuo eksperimentu, įgyvendintu kartu su Lietuvos transporto įmone realiomis jos darbo sąlygomis, siekėme pamatyti, kiek naujausias variklis gali būti taupesnis už ankstesnės kartos.

Informacinė sistema „Dynafleet“ parodė, kad Lino Savukyno vairuotas naujausios modifikacijos „Volvo FH“ su atnaujintu 500 AG D13 varikliu ir nauju oro aptakų paketu sunaudojo 26,30 l/100 km. Tai 1 litru mažesnės vidutinės degalų sąnaudos lyginant su profesionalaus vairuotojo bandytu vilkiku su ankstesnės versijos „Volvo” varikliu šiame reise.

Keičiantis važiavimo sąlygoms, sunkvežimio kombinacijai, svoriui, reljefui, metų laikams, degalų sąnaudos taip pat kinta, tačiau šis eksperimentas parodė, kad naudojant naujausią sunkvežimio modifikaciją galima pasiekti mažesnių degalų sąnaudų.

BENDRAUKIME

Apsilankykite mūsų „Facebook” bei „YouTube” paskyrose sunkvežimių entuziastams, vairuotojams ir vežėjams.

Žiūrėkite profesionalaus vairuotojo kelionę seriale „Reisas”, naujausius vaizdo klipus bei nuotraukas. Komentuokite, dalinkitės įspūdžiais, nuotraukomis ir savo patirtimi iš tolimųjų reisų ir gyvenimo kelyje.