Volvo Trucks

Lietuva

×

MAŽESNIS poveikS aplinkai SU dujINIAIS sunkvežimiAIS

Norite, kad jūsų veikla darytų mažesnį poveikį aplinkai ir mažiau išleistumėte degalams? Susipažinkite su mūsų dujomis varomais sunkvežimiais.  Jie skirti įiveriausiems darbams: nuo atliekų surinkimo ir pristatymo iki regioninių bei tolimųjų gabenimų. Galima rinktis sunkvežimius, varomus tiek SGD (CNG), tiek SkGD (LNG) dujomis, gaminamomis tiek iš gamtinių dujų, tiek iš biodujų. Dėl augančios infrastruktūros bei tokių degalų pasiūlos visame pasaulyje ir potencialo sumažinti CO2 emisiją 20–100 %*, jie užtikrina sklandų perėjimą prie ekologiškai tvaraus transporto.

Dujomis varomi sunkvežimiai sumažina išmetamų teršalų kiekį ir padeda mažinti išlaidas degalams.

Mūsų SGD ir SkGD sunkvežimiai

Transporto užduotims mieste, pvz., komunalinių paslaugų teikimui ar krovinių išvežiojimo užduotims vykdyti galite įsigyti nedidelio svorio ir universalų „Volvo FE CNG", su kuriuo suslėgtomis gamtinėmis dujomis arba biodujomis galima nuvažiuoti iki 400 km. Regioniniams ir toliesiems gabenimams siūlome „Volvo FM LNG" ir „Volvo FH LNG", kuriais galima nuvažiuoti iki 1000 km naudojant dideliu energiniu efektyvumu pasižyminčias suskystintas gamtines dujas arba biodujas.

CNG is compressed natural gas or biogas, offering lower emissions.

Kas yra CNG arba SGD?

SGD yra gamtinės dujos arba biodujos, suslėgtos iki aukšto slėgio ir laikomos sunkvežimio bakuose. Mūsų SGD varomi sunkvežimiai pasižymi pakankama galia, sukimo momentu ir nuvažiuojamu atstumu, kad būtų galima vykdyti sudėtingas krovinių pristatymo ir atliekų surinkimo užduotis. Naudojant suslėgtas biodujas, CO2 emisija sumažėja iki 70 %**.

LNG is natural gas or biogas that's been liquefied and offfers a huge potential as substitute for diesel fuel.

Kas yra LNG arba SkGD?

SkGD yra gamtinės dujos arba biodujos, kurias atvėsinus iki žemos temperatūros tampa skystos būsenos. Kai dujos skystėja, jų tūris mažėja, todėl bakuose gali būti pakankamai dųjų, kad būtų galima gabenti krovinius tolimais atstumais. ES remiamas SkGD degalinių tinklas visoje Europoje auga. Tai reiškia, kad SkGD, kaip dyzelino pakaitalas sunkvežimiams, turi didžiulį potencialą. Mūsų SkGD varomi sunkvežimiai, naudojantys iškastines gamtines dujas, sumažina CO2 emisiją 20 %*, palyginti su dyzelinu, o naudojant biodujas CO2 emisija sumažėja 100 %*.

*Tai apima eksploatuojamos transporto priemonės emisiją, kitaip vadinamą „nuo bako iki rato“ poveikiu.

** Tai apima emisiją gaminant ir naudojant degalus, dar vadinamą „nuo gavybos šaltinio iki panaudojimo“.

Pasirengę naudoti dujomis varomus sunkvežimius?