Trucks

Mažesnis dujinių sunkvežimių poveikis aplinkai

Norite, kad jūsų transportas darytų mažesnį poveikį aplinkai, būtų našus ir įveiktų didelius atstumus? Susipažinkite su mūsų dujomis varomais sunkvežimiais.  Jie skirti įiveriausiems darbams: nuo atliekų surinkimo ir pristatymo iki regioninių bei tolimųjų gabenimų. Galite rinktis sunkvežimius, varomus tiek SGD (CNG), tiek SkGD (LNG) dujomis, gaminamomis tiek iš gamtinių dujų, tiek iš biodujų. Dėl augančios šių degalų pasiūlos pasaulyje bei potencialo sumažinti CO2 emisiją 20–100%*, jie užtikrina sklandų perėjimą prie ekologiškai tvaraus transporto.

Mūsų SGD ir SkGD sunkvežimiai

Transporto užduotims mieste, pvz., komunalinių paslaugų teikimui ar krovinių išvežiojimo užduotims vykdyti galite įsigyti nedidelio svorio ir universalų „Volvo FE CNG", su kuriuo suslėgtomis gamtinėmis dujomis arba biodujomis galima nuvažiuoti iki 400 km. Regioniniams ir toliesiems gabenimams siūlome dujinius „Volvo FM" ir „Volvo FH", kuriais galima nuvažiuoti iki 1000 km naudojant dideliu energiniu efektyvumu pasižyminčias suskystintas gamtines dujas arba biodujas.

Kas yra CNG arba SGD?

SGD yra gamtinės dujos arba biodujos, suslėgtos iki aukšto slėgio ir laikomos sunkvežimio bakuose. Mūsų SGD varomi sunkvežimiai pasižymi pakankama galia, sukimo momentu ir nuvažiuojamu atstumu, kad būtų galima vykdyti sudėtingas krovinių pristatymo ir atliekų surinkimo užduotis. Naudojant suslėgtas biodujas, CO2 emisija sumažėja iki 70 %**.

Kas yra LNG arba SkGD?

SkGD yra gamtinės dujos arba biodujos, kurias atvėsinus iki žemos temperatūros tampa skystos būsenos. Kai dujos skystėja, jų tūris mažėja, todėl bakuose gali būti pakankamai dųjų, kad būtų galima gabenti krovinius tolimais atstumais. ES remiamas SkGD degalinių tinklas visoje Europoje auga. Tai reiškia, kad SkGD, kaip dyzelino pakaitalas sunkvežimiams, turi didžiulį potencialą. Mūsų SkGD varomi sunkvežimiai, naudojantys iškastines gamtines dujas, sumažina CO2 emisiją 20 %*, lyginant su dyzelinu, o naudojant biodujas CO2 emisija sumažėja 100 %*.

 

 

 

*Apima tolimųjų gabenimų transporto priemonės emisiją „nuo bako iki rato“, lyginant su sunkvežimiu, kuriame naudojamas Europos standarto dyzelinas.

**Apima tolimųjų gabenimų transporto priemonės emisiją „nuo bako iki rato“, biodujas ir HVO,  lyginant su sunkvežimiu, kuriame naudojamas Europos standarto dyzelinas.

Pasirengę naudoti dujomis varomus sunkvežimius?