Vaizdo siužetas, kaip veikia „Volvo“ dinaminio vairavimo sistema

Kaip veikia „Volvo“ dinaminio vairavimo sistema

Itin jautri vairo technologija

Mūsų patentuotą technologiją sudaro įprastas hidraulinis vairo stiprintuvas ir elektros variklis, sumontuotas prie vairo mechanizmo. Elektrinis valdymo blokas (ECU) nuolat apdoroja iš kelių jutiklių gaunamą informaciją ir nustato, kur sunkvežimis važiuoja ir ką vairuotojas ketina daryti. Variklio valdymo signalai siunčiami 2 000 kartų per sekundę, naudojant sukimo momento persidengimo principą, kad būtų pakoreguoti netyčiniai valdymo judesiai ir prireikus vairui suteiktas papildomas sukimo momentas. „Volvo“ dinaminio vairavimo sistema dabar gali būti naudojama visoms ašių konfigūracijoms, įskaitant su dvigubomis priekinėmis ašimis.

„Volvo FH16“ dinaminio vairavimo sistema važiuojant dideliu greičiu

Vairavimas be pastangų bet kokiu greičiu

Važiuojant dideliu greičiu, „Volvo“ dinaminio vairavimo sistema padeda išlaikyti stabilumą ir kryptį. O kai reikia lėtai ir atsargiai manevruoti, vairui, kad ir koks būtų krovinys, suteikiama daugiau jėgos. Sakydami, kad „Volvo FH“ galima vairuoti vienu pirštu, mes nė kiek nejuokaujame.

Sunkvežimio vairuotojas važiuoja atbuline eiga, naudodamas „Volvo“ dinaminio vairavimo sistemą

Atgal. Ne taip lengva kaip į priekį.

Mes pasirūpinome, kad vairuoti pilnai pakrautą sunkvežimį atbuline eiga būtų kur kas lengviau. „Volvo“ dinaminio vairavimo sistema užtikrina tobulą tikslumą bei vairavimą su minimaliomis pastangomis ir automatiškai sugrąžina vairą į neutralią padėtį. Kryptinis stabilumas yra pagerintas, tad galite atbuline eiga nuvažiuoti daugiau nei 100 metrų nenukrypdami nuo kurso.

„Volvo FH16“ su sutrejinta ašimi ir priekaba

Tiesiai lyg strėlė bet kokiomis sąlygomis

Kurso koregavimas, kurio prireikdavo paspaudus stabdžius ant nelygaus paviršiaus? Nebereikia. Trankymas dėl duobių, kelio provėžų ir ženklinimo elementų? Beveik nejuntamas. „Volvo“ dinaminio vairavimo sistema netgi kompensuoja stipraus šoninio vėjo poveikį. Tad nebespauskite vairo taip smarkiai – sunkvežimis kryptį pakeis tik tada, kai patys to panorėsite.

Artimiausios prekybos atstovybės paieška

Pasirengę išbandyti dinaminį vairavimą?

Susisiekite su vietiniu „Volvo Trucks“ prekybos atstovu ir sudalyvaukite mažiausiai jėgų reikalaujančiame bandomajame važiavime.

Artimiausios prekybos atstovybės paieška