Nuo pirmos dienos „Volvo“ dinaminio vairavimo sistema padeda pasiekti puikų stabilumą važiuojant dideliu greičiu, visišką valdomumą judant mažu greičiu ir sumažina apkrovą raumenims. Dabar ji taip pat padeda išvengti slydimo ir netyčinio išvažiavimo iš eismo juostos, leidžia nustatyti vairo nuostatas ir netgi pasižymi nuotoliniu valdymu.

Vaizdo siužetas, kaip veikia „Volvo“ dinaminio vairavimo sistema

Kaip veikia „Volvo“ dinaminio vairavimo sistema

Itin jautri vairo technologija

Mūsų patentuotą technologiją sudaro įprastas hidraulinis vairo stiprintuvas ir elektros variklis, sumontuotas prie vairo mechanizmo. Elektrinis valdymo blokas (ECU) nuolat apdoroja iš kelių jutiklių gaunamą informaciją ir nustato, kur sunkvežimis važiuoja ir ką vairuotojas ketina daryti. Variklio valdymo signalai siunčiami 2 000 kartų per sekundę, naudojant sukimo momento persidengimo principą, kad būtų pakoreguoti netyčiniai valdymo judesiai ir prireikus vairui suteiktas papildomas sukimo momentas. „Volvo“ dinaminio vairavimo sistema dabar gali būti naudojama visoms ašių konfigūracijoms, įskaitant su dvigubomis priekinėmis ašimis.

„Volvo FH16“ dinaminio vairavimo sistema važiuojant dideliu greičiu

Vairavimas be pastangų bet kokiu greičiu

Važiuojant dideliu greičiu, „Volvo“ dinaminio vairavimo sistema padeda išlaikyti stabilumą ir kryptį. O kai reikia lėtai ir atsargiai manevruoti, vairui, kad ir koks būtų krovinys, suteikiama daugiau jėgos. Sakydami, kad „Volvo FH“ galima vairuoti vienu pirštu, mes nė kiek nejuokaujame.

Sunkvežimio vairuotojas važiuoja atbuline eiga, naudodamas „Volvo“ dinaminio vairavimo sistemą

Atgal. Ne taip lengva kaip į priekį.

Mes pasirūpinome, kad vairuoti pilnai pakrautą sunkvežimį atbuline eiga būtų kur kas lengviau. „Volvo“ dinaminio vairavimo sistema užtikrina tobulą tikslumą bei vairavimą su minimaliomis pastangomis ir automatiškai sugrąžina vairą į neutralią padėtį. Kryptinis stabilumas yra pagerintas, tad galite atbuline eiga nuvažiuoti daugiau nei 100 metrų nenukrypdami nuo kurso.

„Volvo FH“ juda tiesiai lyg strėlė

Tiesiai lyg strėlė bet kokiomis sąlygomis

Kurso koregavimas, kurio prireikdavo paspaudus stabdžius ant nelygaus paviršiaus? Nebereikia. Trankymas dėl duobių, kelio provėžų ir ženklinimo elementų? Beveik nejuntamas. „Volvo“ dinaminio vairavimo sistema netgi kompensuoja stipraus šoninio vėjo poveikį. Tad nebespauskite vairo taip smarkiai – sunkvežimis kryptį pakeis tik tada, kai patys to panorėsite.

Vairuotojo rankos ant vairo

Dinaminis vairavimas

„Volvo“ dinaminio vairavimo sistema su asmeninėmis nuostatomis padaro jus atsakingą. Jūs nustatote vairo jautrumą, atitinkantį vairavimo sąlygas ir jūsų pageidavimus. Jūs pasirenkate iš anksto nustatytą arba visiškai pritaikytą nuostatą. Todėl galite turėti tiksliai tokią vairavimo patirtį, kokią norite turėti.

Kaip tai veikia
„Volvo FH“ važiuoja šaltu oru

Venkite slydimo

VDS su stabilumo kontrolės sistema sumažina slydimo eismo įvykių riziką. Jeigu sistema nustato slydimą, ji iškart švelniai padeda vairuoti. Tai padeda vairuoti priešinga kryptimi ir stabilizuoti transporto priemonę, netgi prieš sužinant, kad kažkas gali atsitikti.

Kaip tai veikia
„Volvo FH“ važiuoja šalia „Volvo“ automobilio

Išlikite savo eismo juostoje

VDS su važiavimo juostos kontrolės funkcija sumažina virtimo ir susidūrimo su kitomis transporto priemonėmis riziką. Jeigu sunkvežimis netyčia artėja prie kelio juostos žymėjimų, jums švelniai padedama sugrįžti prie važiavimo numatyta kryptimi. Pagalba vos pastebima, bet saugumas perkeliamas į naują lygį.

Kaip tai veikia
Vairuotojas iš išorės nuotoliniu būdu valdo „Volvo FH“

Sveiki atvykę į naująją kabiną

„Volvo“ dinaminio vairavimo sistema su nuotolinio valdymo funkcija leidžia valdyti sunkvežimį nuotoliniu būdu. Tai puikiai tinka, kai reikia pakartotinai trumpai pavažiuoti sunkvežimiu ir dirbti ne kabinoje. Pagerėja jūsų našumas, ir, be abejo, jūsų darbo diena tampa daug lengvesnė.

Kaip tai veikia
Artimiausios prekybos atstovybės paieška

Pasirengę išbandyti dinaminį vairavimą?

Susisiekite su vietiniu „Volvo Trucks“ prekybos atstovu ir sudalyvaukite mažiausiai jėgų reikalaujančiame bandomajame važiavime.

Artimiausios prekybos atstovybės paieška