Trucks

Sunkvežimiai ir automobiliai perspės vieni kitus apie pavojus kelyje. Bendras, pažangus „Volvo Trucks“ ir „Volvo Cars“ sprendimas padės išvengti skaudžių eismo nelaimių.

„Volvo Trucks“ pristato debesų kompiuterijos paslaugą „Connected Safety“, leidžiančią „Volvo“ sunkvežimiams ir „Volvo“ automobiliams automatiškai įspėti vieniems kitus apie pavojingas situacijas kelyje. Pažangus dviejų nepriklausomų transporto priemonių gamintojų bendradarbiavimas leidžia automobiliams ir sunkvežimiams realiu laiku dalintis duomenimis apie eismo pavojus.
Carlas Johanas Almqvistas

Lengviesiems automobiliams skirtą „Connected Safety" sistemos versiją „Volvo Cars" pristatė 2016 m. Sunkvežimiams skirtą versiją įdiegus ir „Volvo Trucks", sunkvežimiai ir automobiliai galės išplėsti paslaugos aprėptį ir perspėti vieni kitus apie galimus pavojus. Tai tampa įmanoma dviem bendrovėms dalijantis debesų kompiuterijos pagrindu veikiančių sistemų saugos duomenimis.

„Platesnis skirtingų šalių bendradarbiavimas - tai vienas svarbiausių aspektų gerinant saugą keliuose. Kuo daugiau skirtingų transporto priemonių galės keistis informacija apie situaciją kelyje realiu laiku, tuo labiau sumažės nelaimingų atsitikimų rizika. „Connected Safety" atveria duris į ateitį, kurioje, tikimės, duomenimis keisis vis daugiau transporto priemonių gamintojų", - sako „Volvo Trucks" eismo ir gaminių saugos skyriaus direktorius Carlas Johanas Almqvistas.

„Connected Safety" sukurta automatiškai perspėti netoliese esančias ir prie paslaugos prijungtas transporto priemones, vos tik automobilio ar sunkvežimio vairuotojas įjungia avarinius žibintus.

„Prasto matomumo sąlygomis šalikelėje stovinčią transporto priemonę gali kliudyti kitas važiuojantis automobilis, o tai gali sukelti itin skaudžių pasekmių. Gerokai iš anksto išsiųstas perspėjimas leidžia netoliese esančių automobilių ir sunkvežimių vairuotojams sumažinti greitį, prisitaikyti prie eismo situacijos ir išvengti susidūrimo", - paaiškina Carlas Johanas Almqvistas.

Ilgainiui paslaugą bus galima išplėsti papildomomis saugą gerinančiomis funkcijomis.

„Kadangi technologija toliau tobulinama, o prie sistemos prijungiama vis daugiau transporto priemonių, realiu laiku dalijamasi informacija taps svarbiu įvairių išmanių saugos ir pagalbos vairuotojui sistemų priedu šiandieniniuose sunkvežimiuose. „Connected Safety" žymi naujo, nuolatinių pastangų skatinti saugų vairavimą ir nelaimingų atsitikimų prevenciją, etapo pradžią", - sako „Volvo Trucks" klientų sprendimų ir naujų paslaugų kūrimo direktorius Emanuele Pigas.

Pirmiausia „Connected Safety" sistemą  „Volvo Trucks" įdiegs naujuose sunkvežimiuose, parduodamuose Švedijoje ir Norvegijoje, kur naujų „Volvo Trucks" ir „Volvo Cars" transporto priemonių per metus įregistruojama itin daug.

Faktai apie „Volvo Trucks" Connected Safety"

  • Kaip veikia „Connected Safety": Įjungus avarinius žibintus, iš prie interneto prijungto vairuotojo mobiliojo telefono sunkvežimis siunčia signalą į„VolvoTrucks" serverį. Iš čia informacija perduodama atitinkamam „Volvo Cars" serveriui. Tuo pat metu perspėjimas perduodamas visiems prie transporto priemonės su įjungtais avariniais žibintais artėjantiems ir prie paslaugos prisijungusiems lengviesiems automobiliams bei sunkvežimiams.
  • 2018 m. sistema bus galima naudotis Švedijoje ir Norvegijoje. Priklausomai nuo sunkvežimio komplektacijos ir naudojamų paslaugų paketų, „Connected Safety" siūloma „Volvo FH16", „Volvo FH", „Volvo FM" ir „Volvo FMX" sunkvežimiuose su integruota „Volvo Trucks" paslaugų, informacijos bei pramogų sistema.
  • „Volvo Cars" „Connected Safety" sistemą diegia visuoses naujuose „Volvo XC60", „VolvoXC90", „Volvo XC40", „Volvo S90", „Volvo V60" ir „Volvo V90" modeliuose.
  • „Volvo Trucks" sunkvežimių nelaimingų atsitikimų prevencijos saugos sistemos: adaptyvioji važiavimo greičio palaikymo sistema, padedanti vairuotojui išlaikyti nustatytą greitį bei saugų atstumą iki priekyje važiuojančios transporto priemonės; įspėjimo apie susidūrimą sistema su avarinio stabdymo funkcija, sukurta įspėti vairuotoją apie gresiantį susidūrimą su priekyje esančia transporto priemone bei esant reikalui - įjungti stabdžius; pagalbinė vairuotojo budrumo stebėjimo sistema,perspėjanti vairuotoją sustoti poilsio, jeigu nustatomi nedėmesingo vairavimo požymiai.

Gallery