Trucks

Kaip pagerinti sunkvežimio degalų vartojimo efektyvumą

Ne paslaptis, kad degalai yra didžiausia transporto bendrovės sąnauda. Daugeliui operatorių tai sudaro bent trečdalį visų išlaidų. Tad kaip sumažinti degalų sąnaudas? Svarbu žinoti, kokie yra pagrindiniai veiksniai ir kaip jie daro įtaką. Šiame puslapyje aprašoma, apie ką pagalvoti, jei norite sumažinti sąskaitas už degalus – nuo sunkvežimių komplektacijos ir techninės priežiūros iki vairuotojų darbo ir parko valdymo.

Kas daro didžiausią įtaką degalų sąnaudoms?

Pats sunkvežimis

Norint užtikrinti mažiausias įmanomas degalų sąnaudas, sunkvežimis turi būti tinkamai sukomplektuotas. Čia reikia atsižvelgti į tris pagrindines sritis: jėgos agregatą, aerodinamiką ir pasipriešinimą riedėjimui.

Be komplektacijos, taip pat galite pagerinti degalų vartojimo efektyvumą naudodamiesi tinkamomis sunkvežimių techninės priežiūros ir parko valdymo paslaugomis.

Vairuotojo darbo našumas

Ar žinojote, kad geriausi vairuotojai paprastai sunaudoja 5–10 % mažiau degalų nei vidutiniai vairuotojai? Ir skirtumas gali būti dar didesnis – net iki 20 %.

Pastovaus greičio palaikymo sistemos naudojimas, važiavimas tinkamu greičiu ir tinkamas stabdymas yra keletas būdų, kaip vairuotojo darbas gali paveikti jūsų pelningumą.

5 pagrindiniai klausimai, kaip sumažinti degalų sąnaudas, emisiją ir parko išlaidas

Supažindinimas su svarbiausiais veiksniais, turinčiais įtakos degalų sąnaudoms.

1. Kaip optimizuojate jėgos agregatą?

Jėgos agregatas yra vienas iš svarbiausių veiksnių, turinčių įtakos sunkvežimio degalų sąnaudoms. Kai jis sukomplektuojamas, didžioji dalis jūsų sunkvežimio degalų sąnaudų tampa fiksuota, todėl labai svarbu tai padaryti teisingai. Nors kiekvienas jėgos agregato komponentas prisideda prie galutinio rezultato – nuo galinės ašies iki alyvos transmisijoje – trys didžiausią poveikį darantys komponentai yra variklis, pavarų dėžė ir pastovaus greičio palaikymo sistema.

Šiandien dėl technologijų pažangos kiekvienas iš šių komponentų pasižymi dar neregėtu efektyvumu. „Turbo Compound“ varikliai (pvz., D13TC) tiekia daug galios ir padeda užtikrinti mažesnes degalų sąnaudas, palyginti su eSCR, taip pat gerokai sumažina „AdBlue“ naudojimą. Automatizuota pavarų dėžė, tokia kaip „I-Shift“, naudoja realiojo laiko važiavimo duomenis, kad kiekvienas pavaros perjungimas būtų itin tikslus. O nuspėjančios pastovaus greičio palaikymo sistemos („I-See“) įdiegimas reiškia, kad vairuotojai gali patraukti koją nuo akceleratoriaus net kalvotoje vietovėje – ir sutaupyti netgi dar daugiau degalų.

3 svarbiausi jėgos agregato veiksniai

Peržiūrėkite šiuos sprendimus ir išsirinkite optimalų jėgos agregatą.

2. Kaip gerinate aerodinamines charakteristikas?

Aerodinamika yra dar vienas komplektacijos veiksnys, turintis didelę įtaką sunkvežimio degalų sąnaudoms. Efektyvumui įtakos gali turėti viskas nuo išorinių priedų iki veidrodžių ir priekinių aptakų, tačiau svarbiausi yra šie:

  • Kabinos dizainas
  • Stogo aptakas ir kabinos šoniniai deflektoriai
  • Važiuoklės gaubtai ir arkos
  •  Priekaba

Tad kaip pagerinti sunkvežimio aerodinamines charakteristikas? Kalbant apie kabinas, įtakos turi aukštis, stogo pasvirimo kampas ir dizainas. O kaip dėl stogo aptako, kabinos šoninių deflektorių, važiuoklės gaubtų ir arkų? Visa tai padeda sumažinti degalų sąnaudas, bet stogo aptaką būtinai sumontuokite gamykloje – sumontavimas net 5 cm per žemai arba 10 cm per aukštai gali turėti įtakos degalų sąnaudoms. O kalbant apie priekabas, svarbiausia, kad būtų išlaikoma jų geriausia būklė, o ratai būtų tinkamai sureguliuoti. Galite atlikti visos transporto priemonės techninę priežiūrą vienoje vietoje naudodamiesi mūsų priekabų serviso paslauga.

 „Trailer service“ (priekabų techninė priežiūra)

3. Kaip iki minimumo sumažinti pasipriešinimą riedėjimui?

Pasipriešinimas riedėjimui yra trečias pagal svarbą komplektacijos veiksnys, turintis įtakos degalų sąnaudoms. Jį visų pirma lemia:

  • Padangos
  • Ratų sureguliavimas

Norėdami iki minimumo sumažinti pasipriešinimą riedėjimui, naudokite degalų sąnaudoms optimizuotas, o ne universalias padangas. Ir nevažiuokite su per mažai pripūstomis padangomis arba netinkamai sureguliuotomis ašimis. Netinkamas sureguliavimas lemia nestabilų vairavimą ir sunkvežimis užima daugiau vietos kelyje, nes ratai nerieda ta pačia trajektorija. Tai padidina oro pasipriešinimą ir dėl to padidėja degalų sąnaudos.

4. Kaip sunkvežimių techninė priežiūra, parko valdymo paslaugos ir telematika sumažina degalų sąnaudas?

Tinkamos paslaugos gali padėti lengvai stebėti ir sumažinti degalų sąnaudas, taip pat išlaikyti jūsų parką geriausios būklės.

5. Kaip vairuotojo darbas daro įtaką degalų sąnaudoms? 

Investuoti į vairuotojus yra taip pat svarbu, kaip ir į sunkvežimius. Kodėl? Nustatyta, kad įgudę ir darbui atsidavę vairuotojai dirba našiau, ekonomiškiau bei saugiau. Kalbant apie degalų taupymą, svarbiausia, ką vairuotojas gali padaryti, tai išsiugdyti gerus įpročius, susijusius su šiomis sritimis:

  •  Pastovaus greičio palaikymas
  • Tolygaus greičio palaikymo sistema
  • Stabdymas

Kiti veiksniai yra vairavimas numatant į priekį, tuščiosios eigos naudojimas ir važiavimas mieste.

Patikimiausias būdas pagerinti vairuotojo darbą – ir jūsų pelningumą – pasinaudoti mūsų vairuotojų mokymo kursais. Be degalų taupymo, mokymai taip pat gali padidinti našumą, pagerinti jūsų vairuotojų žinias apie sektorių, padidinti saugumą ir padėti pritraukti bei išlaikyti geriausius vairuotojus.

Vairuotojų mokymas

Alternatyvūs degalai

Ar lengva pereiti prie elektrinių sunkvežimių?

Sumažinkite savo pėdsaką

Aktualios naujienos ir istorijos

Kreipkitės į mus

Nesvarbu, ar ieškote tinkamos dalies, ar norite suremontuoti sunkvežimį arba atlikti jo techninę priežiūrą, jūsų „Volvo Trucks“ prekybos atstovas visada pasirengęs padėti. Paskambinkite arba, dar geriau, užsukite pas mus.