Trucks

„Gruber Logistics“ mankština raumenis Lietuvoje

Transporto parką didinančios Italijos logistikos paslaugų grupės „Gruber Logistics“ Lietuvos padalinys įsigijo 10 naujų „Volvo FH“ vilkikų. Padalinio vadovas Deividas Narbutaitis sako, kad šio Švedijos gamintojo sunkvežimiai pasirinkti pirmą kartą šalies įmonės istorijoje. Tokį žingsnį lėmė siekis diversifikuoti parką ir atitiktis ilgam sunkiasvorėms transporto priemonėms keliamų reikalavimų sąrašui.
Auganti Lietuvos logistikos bendrovė transporto parką papildė „Volvo“ sunkvežimiais

Transporto parką didinančios Italijos logistikos paslaugų grupės „Gruber Logistics“ Lietuvos padalinys įsigijo 10 naujų „Volvo FH“ vilkikų. Padalinio vadovas Deividas Narbutaitis sako, kad šio Švedijos gamintojo sunkvežimiai pasirinkti pirmą kartą šalies įmonės istorijoje. Tokį žingsnį lėmė siekis diversifikuoti parką ir atitiktis ilgam sunkiasvorėms transporto priemonėms keliamų reikalavimų sąrašui.
 

Vienas iš svarbiausių - sunkvežimių energijos naudojimo efektyvumas. Sparčiai augančios degalų ir „AdBlue“ kainos verčia transporto parkų valdytojus kaip niekada dėmesingai vertinti ir ieškoti būdų mažinti bendrąsias degalų sąnaudas. „Gruber Logistics“ gabena statybines medžiagas, popieriaus pramonės krovinius, taip pat bendradarbiauja su automobilių gamintojais. Įmonės transportas daugiausia kursuoja tarp Šiaurės Italijos ir Vidurio Vokietijos – maršrutais, kurie reikalauja aukštų vairuotojų kompetencijų ir transporto priemonių, suderinančių važiavimo dinamiką su ekonomiškumu. 
 

„Tai ganėtinai sudėtingi ir techniškai reiklūs maršrutai, apimantys daug kalnuotų vietovių. Čia itin daug lemia ir vairuotojų įgūdžiai, ir transporto priemonių ypatybės. Nuodugniai susipažinę su „Volvo Trucks“ degalų taupymo technologijomis, pagalbinėmis sistemomis vairuotojams ir  palyginę su kitais gamintojais, pasirinkome būtent šiuos vilkikus mūsų pilnų ir sunkių krovinių gabenimui“, – teigia D. Narbutaitis.
 

Įmonės parką papildė „Volvo FH“ vilkikai, aprūpinti 460 AG varikliais su naujausiomis degalų sąnaudas mažinančiomis sistemomis. Tai turbojunginio technologija „I-Save“, topografiją numatanti „I-See“, pasipriešinimą oro srautui mažinantys „Globetrotter“ kabinos oro aptakų komplektai bei A klasės padangos, užtikrinančios mažesnį pasipriešinimą riedėjimui. 
 

Anot logistikos bendrovės vadovo, kiti jo atstovaujamos įmonės kriterijai renkantis sunkvežimius yra saugumas, pagalbinių vairavimo sistemų pasiūla ir patikimumas. Transporto finansavimui bendrovė pasirinko „Volvo Financial Services“. D. Narbutaičio tvirtinimu, tai lėmė pervežimų verslo specifikos išmanymas, paslaugų lankstumas ir greitas dokumentų tvarkymas.
 

Įsitvirtina šalyje
 

Nuo 1936-ųjų veikianti Italijos logistikos paslaugų grupė „Gruber Logistics“ lietuvišką padalinį įsteigė 2017 metais. Nuo pat įkūrimo sparčiai augančioje bendrovėje šiuo metu dirba per 430 darbuotojų, o transporto parką sudaro 240 sunkvežimių, arba jau du su puse karto daugiau nei prieš dvejus metus.
 

D. Narbutaičio manymu, šiuolaikiniame transporto versle iššūkiai keičia vienas kitą, tačiau gerai apgalvoti sprendimai leidžia sėkmingai tarp jų laviruoti. Lietuviško kapitalo transporto įmonėms masiškai keičiant registracijos šalį ir persikeliant į Lenkiją ar nerandant darbuotojų, „Gruber Logistics“ randa kelių įsitvirtinti Lietuvoje. 
 

Visa logistikos paslaugų įmonių grupė vienija daugiau nei 1 200 darbuotojų, jai priklauso 1 700 transporto priemonių, tad lietuviškasis padalinys joje jau yra didžiausias. Bendrovė taip pat pasižymi vienu įvairiausių transporto parkų, kuris leidžia teikti plataus spektro negabaritinių ir itin sunkių krovinių pervežimo paslaugas.
 

„Su vairuotojų trūkumu susitvarkome pakankamai sėkmingai ir receptas čia paprastas – būti sąžiningiems ir skaidriems“, – pažymi D. Narbutaitis.

Daugiau informacijos:

Laurynas Bričkus, „Volvo Lietuva“ rinkodaros vadovas
Mob. +370 698 75977, el. p. laurynas.brickus@volvo.com

Daugiau nuotraukų ir vaizdo medžiagos galite rasti „Volvo Trucks Media Hub“: https://media.volvogroup.com/dam

 

„Volvo Trucks“ teikia kompleksinius transporto sprendimus reikliems profesionaliems klientams. Bendrovė siūlo plačią vidutinio svorio ir sunkiasvorių sunkvežimių gamą. Klientus aptarnauja pasaulinis prekybos atstovų tinklas, kurį sudaro 2 200 serviso centrų beveik 130 šalių. „Volvo“ sunkvežimiai surenkami 12 šalių. 2023 m. visame pasaulyje pristatyta maždaug 145 000 „Volvo“ sunkvežimių.  „Volvo Trucks“ priklauso „Volvo Group“, kuri yra viena iš pirmaujančių pasaulyje sunkvežimių, autobusų, statybinės technikos ir jūrinių bei pramoninių variklių gamintojų. Ši grupė taip pat teikia finansavimo ir techninės priežiūros sprendimus. „Volvo Trucks“ veikla paremta kokybės, saugumo ir aplinkos apsaugos vertybėmis.