Trucks

Nauja saugumo sistema apsaugos dviratininkus ir pėsčiuosius

„Volvo Trucks“ pristatė naują saugumo sistemą, kuri fiksuos abiejose sunkvežimių pusėse į akląsias zonas patenkančius pažeidžiamiausius eismo dalyvius – pėsčiuosius ir dviratininkus.
Nauja saugumo sistema apsaugos dviratininkus ir pėsčiuosius
Abiejose sunkvežimio pusėse sumontuoti radarai fiksuoja į pavojingas zonas patenkančius kitus eismo dalyvius.

Kuomet eismas intensyvus, net ir didžiulę patirtį turinčiam vairuotojui sudėtinga vienu metu stebėti viską, kas vyksta aplink jo valdomą sunkvežimį. „Volvo Trucks“ pristato naują saugumo sistemą, padedančią išvengti nereikalingo streso vairuotojui.
 

Naudojant abiejose sunkvežimio pusėse sumontuotus radarus, fiksuojami į pavojingas zonas patenkantys kiti eismo dalyviai, pavyzdžiui, dviratininkai.
 

„Incidentas gali įvykti vos per akimirką. Atlikome išsamius tyrimus, kurių pagrindas – per dešimtmečius sukaupta informacija apie dažniausiai realiame eisme pasitaikančias situacijas. Naujoji sistema padeda vairuotojams išvengti galimų susidūrimų“, – sako „Volvo Trucks“ eismo ir produktų saugumo vadovė Anna Wrige Berling.
 

Kai eismo dalyvis patenka į akląją zoną, naujoji pagalbinė sistema įspėja apie tai vairuotoją uždegdama raudoną lemputę reikiamos pusės veidrodyje. Jei vairuotojas pradeda rodyti posūkio signalą ir planuoja keisti eismo juostą, lemputė ima mirksėti, taip pat pasigirsta apie gresiantį susidūrimą įspėjantis garsinis signalas. Laiku sureagavęs vairuotojas tuomet gali pristabdyti sunkvežimį ir, pavyzdžiui, praleisti dviratininką į priekį.
 

„Ilgalaikėje perspektyvoje „Volvo Trucks“ siekia sumažinti eismo įvykių skaičių iki nulio. Eismo saugumas – visos mūsų vykdomos veiklos pagrindas. Naujoji sistema yra geras pavyzdys to, kokiais būdais mes siekiame įgyvendinti savo tikslus“, – apibendrina A. W. Berling.
 

Nuo šių metų rugsėjo naujoji sistema kaip papildoma įranga bus diegiama viso pasaulio rinkose parduodamuose „Volvo FH“, FM ir FMX serijų sunkvežimiuose su dyzeliniais arba dujomis varomais varikliais. Ji taip pat bus pritaikyta ir elektra varomoms šių sunkiasvorių versijoms.
 

„Volvo“ modeliuose FL ir FE naujoji sistema bus diegiama nuo 2023 metų.
 

NUORODA į aukštos kokybės nuotraukas

NUORODA į filmą apie naują saugumo sistemą

Daugiau informacijos:

Laurynas Bričkus, „Volvo Lietuva“ rinkodaros vadovas
Mob. +370 698 75977, el. p. laurynas.brickus@volvo.com

Daugiau nuotraukų ir vaizdo medžiagos galite rasti „Volvo Trucks Media Hub“: https://media.volvogroup.com/dam

 

„Volvo Trucks“ teikia kompleksinius transporto sprendimus reikliems profesionaliems klientams. Bendrovė siūlo plačią vidutinio svorio ir sunkiasvorių sunkvežimių gamą. Klientus aptarnauja pasaulinis prekybos atstovų tinklas, kurį sudaro 2 200 serviso centrų beveik 130 šalių. „Volvo“ sunkvežimiai surenkami 12 šalių. 2023 m. visame pasaulyje pristatyta maždaug 145 000 „Volvo“ sunkvežimių.  „Volvo Trucks“ priklauso „Volvo Group“, kuri yra viena iš pirmaujančių pasaulyje sunkvežimių, autobusų, statybinės technikos ir jūrinių bei pramoninių variklių gamintojų. Ši grupė taip pat teikia finansavimo ir techninės priežiūros sprendimus. „Volvo Trucks“ veikla paremta kokybės, saugumo ir aplinkos apsaugos vertybėmis.