Trucks

Nulinė emisija pristatant prekes – realybė: DHL užsisakė dešimtis elektrinių „Volvo Trucks“ sunkvežimių

Bendrovės „Volvo Trucks“ ir „Deutsche Post DHL Group“ pasirašė bendradarbiavimo sutartį, paspartinsiančią perėjimą prie nulinės emisijos transporto priemonių. DHL ketina greičiau atsisakyti iškastiniu kuru varomo sunkiojo transporto ir aktyviau naudoti elektrinį, tad Europos keliuose įdarbins 44 naujus „Volvo Trucks“ elektra varomus sunkvežimius.
Nulinė emisija pristatant prekes – realybė: DHL užsisakė dešimtis elektrinių „Volvo Trucks“ sunkvežimių
Svarbus veiksnys, lėmęs DHL sprendimą paspartinti perėjimą prie nulinės emisijos transporto priemonių, buvo teigiama elektrinio „Volvo Trucks“ sunkvežimio Londone naudojimo patirtis.

Numatytas užsakymas apima 40 „Volvo FE“ ir „Volvo FL“ modelių elektrinių sunkvežimių, skirtų  pristatyti krovinius miestuose. Elektriniai sunkvežimiai ilgesniems maršrutams – taip pat bendrovės akiratyje. DHL nusprendė naudoti „Volvo Trucks“ sunkvežimius regioniniams pristatymams Jungtinėje Karalystėje ir tam iš pradžių pasitelks keturis elektrinius sunkiasvorius „Volvo FM“.

 

Pirmieji elektriniai sunkvežimiai jau užsakyti: šeši bus naudojami bendrovės antrinės įmonės „DHL Parcel UK“ poreikiams, o du – „DHL Freight“ veiklai. „Deutsche Post DHL Group“ skaičiuoja, kad dėl to kasmet sutaupys beveik 600 tonų CO2 ir beveik 225 tūkst. litrų dyzelinio kuro.

 

„Esame įsipareigoję patenkinti augantį klientų poreikį žengti ekologijos bei tvarumo keliu ir iki 2050-ųjų pasiekti nulinę CO2 emisiją. Tai mūsų ilgalaikis tikslas. Kaip logistikos paslaugų teikėjui, mūsų transporto priemonių parko pertvarkymas yra svarbus svertas, padedantis išvengti CO2 taršos. Taip pat – ir keliuose. Keli mūsų padaliniai dėl šio susitarimo su „Volvo Trucks“ gaus akivaizdžios naudos“, – aiškina Pablo Ciano, „Deutsche Post DHL Group“ korporatyvinės plėtros vykdomasis viceprezidentas.

 

Lėmė teigiama patirtis
 

Svarbus veiksnys, lėmęs DHL sprendimą paspartinti perėjimą prie nulinės emisijos transporto priemonių, buvo teigiama patirtis, nuo 2020 m. lapkričio naudojant elektrinį „Volvo Trucks“ sunkvežimį Londone. Juo bendrovės darbuotojai Vest Endo (angl. West End) prekybiniame rajone teikė „paskutinės mylios“ (angl. last mile) pristatymo paslaugą, t. y. pristatydavo prekes iki klientų durų. Ši transporto priemonė buvo pirmasis visiškai elektrinis komercinis sunkiasvoris, naudojamas logistikai Jungtinės Karalystės miestuose. 

 

„DHL yra svarbus pasaulinis logistikos paslaugų tiekėjas, įsipareigojęs sumažinti savo poveikį klimato kaitai. Drauge galime daryti teigiamus pokyčius. Didžiuojuosi, kad dirbsime remdamiesi partnerystės dvasia ir sieksime moksliškai pagrįsto tikslo sumažinti poveikį klimatui“, – sako Rogeris Almas, „Volvo Trucks“ prezidentas.

 

Ši partnerystė apima ne tik sunkvežimių pristatymą. Bendrovės sutarė dėl naujų „Volvo“ technologijų naudojimo ir bendrų veiklų elektrifikacijos srityje. Į susitarimą taip pat įtraukta „Volvo Trucks“ atliekama DHL transporto operacijų analizė, siekiant sėkmingai diegti elektrinio transporto sprendimus.

 

„Volvo Trucks“ pirmauja sunkiųjų vien elektra varomų sunkvežimių rinkoje Europoje. 2021-aisiais Švedijos gamintojo dalis sudarė 42 proc. visos rinkos. 

 

2019-aisiais „Volvo Trucks“ vienas pirmųjų pradėjo serijinę elektrinių sunkvežimių gamybą. Per pastaruosius metus bendrovė jau pristatė elektrinių sunkvežimių įvairiems klientams Europoje, Šiaurės Amerikoje ir Australijoje.

 

NUORODA į aukšos kokybės nuotraukas

Daugiau informacijos:

Laurynas Bričkus, „Volvo Lietuva“ rinkodaros vadovas
Mob. +370 698 75977, el. p. laurynas.brickus@volvo.com

Daugiau nuotraukų ir vaizdo medžiagos galite rasti „Volvo Trucks Media Hub“: https://media.volvogroup.com/dam

 

„Volvo Trucks“ teikia kompleksinius transporto sprendimus reikliems profesionaliems klientams. Bendrovė siūlo plačią vidutinio svorio ir sunkiasvorių sunkvežimių gamą. Klientus aptarnauja pasaulinis prekybos atstovų tinklas, kurį sudaro 2 200 serviso centrų beveik 130 šalių. „Volvo“ sunkvežimiai surenkami 12 šalių. 2023 m. visame pasaulyje pristatyta maždaug 145 000 „Volvo“ sunkvežimių.  „Volvo Trucks“ priklauso „Volvo Group“, kuri yra viena iš pirmaujančių pasaulyje sunkvežimių, autobusų, statybinės technikos ir jūrinių bei pramoninių variklių gamintojų. Ši grupė taip pat teikia finansavimo ir techninės priežiūros sprendimus. „Volvo Trucks“ veikla paremta kokybės, saugumo ir aplinkos apsaugos vertybėmis.