Trucks

„Volvo Trucks” atidaro baterijų gamyklą Belgijoje

„Volvo Trucks” atidaro savo pirmąją baterijų surinkimo gamyklą Belgijoje. Gamykla tieks montavimui paruoštus baterijų blokus elektriniams „Volvo Trucks“ sunkvežimiams.
„Volvo Trucks” atidaro baterijų gamyklą Belgijoje
Pirmojoje „Volvo Trucks” akumuliatorių gamykloje Belgijoje bus surenkami sunkiasvorių elektrinių sunkvežimių baterijų blokai.

„Ši investicija rodo mūsų tvirtą įsipareigojimą elektrifikuoti sunkųjį transportą. Iki 2030 m. mažiausiai 50 procentų visų pasaulyje parduodamų mūsų sunkvežimių bus varomi elektra, o 2040 m. būsime neutrali anglies dvideginio emisijos atžvilgiu kompanija“, – sako „Volvo Trucks“ prezidentas Rogeris Almas.
 

Naujoje akumuliatorių gamykloje „Samsung SDI“ elementai ir moduliai bus surenkami į baterijų  blokus, skirtus „Volvo Trucks“ sunkiasvoriams elektriniams „Volvo FH“, „Volvo FM“ ir „Volvo FMX“ sunkvežimiams. Serijinė šių modelių gamyba prasidės trečiąjį šių metų ketvirtį.

 

Trumpesnis pristatymo laikas ir antrinis naudojimas
Vieno baterijų bloko talpa yra 90 kWh, o atsižvelgiant į klientų nuvažiuojamą atstumą bei gabenamų krovinių svorį į sunkvežimį bus montuojama iki šešių akumuliatorių blokų (540 kWh).

„Integruodami baterijų surinkimo procesą į sunkvežimio gamybą galime sutrumpinti elektrinių sunkvežimių pristatymo laiką klientams ir užtikrinti baterijų našumą bei antrinį jų panaudojimą vėliau“, – sako Rogeris Almas.

 

„Volvo Trucks“ baterijos sukurtos taip, kad vėliau jas būtų galima perdirbti, atnaujinti ir naudoti pakartotinai. Gamykla naudoja 100% atsinaujinančią energiją.
 

Elektrifikuoti sprendimai transportui
Europoje šiemet pradėjus gaminti tris sunkiasvorius elektrinius modelius, „Volvo Trucks“ visame pasaulyje siūlys šešis elektra varomus sunkvežimius, skirtus distribuciniams ir regioniniams gabenimams, komunalinių paslaugų teikimui ir darbui statybose.

 

„Serijinę elektrinių sunkvežimių gamybą pradėjome jau 2019 metais ir užimame pirmaujančias pozicijas ir Europoje, ir Šiaurės Amerikoje. Esu įsitikinęs, kad sparčiai vystantis įkrovimo stotelių infrastruktūrai ir tobulėjant baterijų technologijoms jau netolimoje ateityje pamatysime sunkvežimių pramonės transformaciją“, – sako Rogeris Almas.

 

NUORODA į aukštos kokybės nuotraukas

Daugiau informacijos:

Laurynas Bričkus, „Volvo Lietuva“ rinkodaros vadovas
Mob. +370 698 75977, el. p. laurynas.brickus@volvo.com

Daugiau nuotraukų ir vaizdo medžiagos galite rasti „Volvo Trucks Media Hub“: https://media.volvogroup.com/dam

 

„Volvo Trucks“ teikia kompleksinius transporto sprendimus reikliems profesionaliems klientams. Bendrovė siūlo plačią vidutinio svorio ir sunkiasvorių sunkvežimių gamą. Klientus aptarnauja pasaulinis prekybos atstovų tinklas, kurį sudaro 2 200 serviso centrų beveik 130 šalių. „Volvo“ sunkvežimiai surenkami 12 šalių. 2023 m. visame pasaulyje pristatyta maždaug 145 000 „Volvo“ sunkvežimių.  „Volvo Trucks“ priklauso „Volvo Group“, kuri yra viena iš pirmaujančių pasaulyje sunkvežimių, autobusų, statybinės technikos ir jūrinių bei pramoninių variklių gamintojų. Ši grupė taip pat teikia finansavimo ir techninės priežiūros sprendimus. „Volvo Trucks“ veikla paremta kokybės, saugumo ir aplinkos apsaugos vertybėmis.