Trucks

Pirmąjį elektrinį vilkiką Lietuvoje testuoja stiklo paketų gamykla „Glass LT“

Alytuje veikianti stiklo paketų gamykla „Glass LT“ viena pirmųjų Lietuvoje pradeda testuoti elektra varomą vilkiką. Regioniniams gabenimams skirtas „Volvo FH Electric“ padės reikšmingai mažinti CO2 emisiją ir triukšmo taršą iš vežėjų ar nuosavą transporto parką turinčių gamintojų veiklos.
Pirmąjį Lietuvoje registruotą elektra varomą Volvo FH vilkiką išbandys vežėjai ir nuosavą transporto parką turintys gamintojai

Toliau įgyvendindama tvaraus verslo programą, Dzūkijos sostinėje įsikūrusi lietuviško kapitalo bendrovė „Glass LT“ svarsto pereiti prie elektra varomo transporto ir pradeda „Volvo FH Electric“ bandymus. 

Testuojamame sunkvežimyje sumontuoti trys 490 kW (666 AG) galios elektros varikliai, o traukos baterijų talpa siekia 540 kWh. Su tokiu energijos užtaisu 44 t bendrosios masės sąstatas su viena įkrova ir kroviniu gali nuvažiuoti iki 300 km. 

Stiklo paketų gamykloje tvarumo projektų daugėja

„Pradėti naudoti elektrinį vilkiką produkcijai gabenti nusprendėme atsižvelgdami į ilgalaikę įmonės tvarumo strategiją. Nuolat peržiūrime visas tiekimo grandinės dalis ir siekiame, kad visuose veiklos etapuose įmonė darytų kuo mažesnį poveikį aplinkai. Jaučiame ir užsakovų poreikį būti tvariai veikiančia tiekimo grandinės dalyve“,  – pasakoja Giedrius Jackūnas, „Glass LT“ generalinis direktorius.

Jo teigimu, atsiradus pirmajai galimybei įmonė iškart nutarė išbandyti, kaip elektra varomi vilkikai gali papildyti įmonės transporto parką. Testavimo metu elektrinį „Volvo” vilkiką planuojama panaudoti stiklo paketų pervežimams iš gamyklos Alytuje į Kauną, Marijampolę ir Vilnių.

„Visų bandomų maršrutų atstumas iki klientų ir atgal, įskaitant judėjimą miestuose, sudarys iki 250–300 km. Pristatęs produkciją ir grįžęs atgal į Alytų, vilkikas galės vėl pasikrauti gamyklos teritorijoje įrengtoje mobiliojoje įkrovimo stotelėje“, – sako G. Jackūnas.

Šiuo metu gamykla eksploatuoja 7 vilkikų parką, kurių dauguma yra „Euro 6” emisijos standarto.

Pasak G. Jackūno, „Glass LT“ gamina aukštos kokybės stiklo paketus, mažinančius šilumos laidumą ir  didinančius pastatų energetinį efektyvumą. Pernai gamykla apdirbo 2,1 mln. m2 stiklo – beveik 70 proc. produkcijos yra eksportuojama. Siekdama mažinti gamybos poveikį aplinkai, „Glass LT“ naudoja tik žaliąją energiją, o apie 35 proc. jos pasigamina pati prieš beveik 3 metus įrengtoje nuosavoje 500 kW saulės elektrinėje. 2022 m. bendrovė augo beveik 50 proc. ir pasiekė 36 mln. Eur apyvartą. 

Tvaraus transporto sprendimai

„Džiugu, kad jau ir Lietuvoje vis daugiau įmonių ir transporto paslaugų užsakovų aktyviai domisi elektromobilumo ir tvaraus transporto sprendimais. Mūsų demonstracinis modelis leidžia vairuotojams patogiai „pasimatuoti“ elektrinį sunkvežimį konkrečiuose maršrutuose. Elektra varomos sunkiasvorės transporto priemonės jau šiandien gali patenkinti daugelio regioninių gabenimų poreikį ir pažangių įmonių  planuose – investicijos į tvarų transportą, įkrovimo stotelių infrastruktūrą bei žaliosios energijos gamybą“, – sako Laurynas Bričkus, „Volvo Trucks Lietuva“ rinkodaros vadovas.

Elektriniuose „Volvo“ sunkvežimiuose vietoje vidaus degimo variklio montuojama elektros pavara, valdymo blokai bei aušinimo – vėsinimo įranga, o įprastose degalų bakų vietose - baterijų blokai. Kabinoje vairuotojas pamatys puikiai pažįstamą prietaisų skydelį ir valdymo prietaisus, todėl vairuoti elektrinį sunkvežimį su priekaba ar antstatu bus taip pat paprasta, kaip ir dyzelinį. 

Daugiau informacijos:

Laurynas Bričkus, „Volvo Lietuva“ rinkodaros vadovas
Mob. +370 698 75977, el. p. laurynas.brickus@volvo.com

Daugiau nuotraukų ir vaizdo medžiagos galite rasti „Volvo Trucks Media Hub“: https://media.volvogroup.com/dam

 

„Volvo Trucks“ teikia kompleksinius transporto sprendimus reikliems profesionaliems klientams. Bendrovė siūlo plačią vidutinio svorio ir sunkiasvorių sunkvežimių gamą. Klientus aptarnauja pasaulinis prekybos atstovų tinklas, kurį sudaro 2 200 serviso centrų beveik 130 šalių. „Volvo“ sunkvežimiai surenkami 12 šalių. 2023 m. visame pasaulyje pristatyta maždaug 145 000 „Volvo“ sunkvežimių.  „Volvo Trucks“ priklauso „Volvo Group“, kuri yra viena iš pirmaujančių pasaulyje sunkvežimių, autobusų, statybinės technikos ir jūrinių bei pramoninių variklių gamintojų. Ši grupė taip pat teikia finansavimo ir techninės priežiūros sprendimus. „Volvo Trucks“ veikla paremta kokybės, saugumo ir aplinkos apsaugos vertybėmis.