Trucks

Kaip sumažinti degalų sąnaudas

Ne paslaptis, kad transporto kompanijoms degalai sudaro didžiausią sąnaudų dalį. Daugeliui vežėjų tai sudaro 1/3 visų išlaidų. Tad kaip sumažinti degalų sąnaudas? Svarbu žinoti, kokie yra pagrindiniai veiksniai ir kokia jų reikšmė. Žemiau dalinamės patarimais, kaip galite sumažinti sąskaitas už degalus – nuo sunkvežimio komplektacijos, techninės priežiūros, vairuotojų darbo našumo iki parko valdymo.

Nuo ko priklauso degalų sąnaudos?

Sunkvežimio komplektacija

Norint užtikrinti kuo mažesnes degalų sąnaudas, sunkvežimis turi būti tinkamai sukomplektuotas. Svarbu atsižvelgti į tris pagrindines sritis: jėgos agregatus, aerodinamiką ir pasipriešinimą riedėjimui.

Be komplektacijos, sumažinti degalų sąnaudas padeda tinkama techninės priežiūra bei parko valdymo paslaugos.

Vairuotojo įgūdžiai

Ar žinojote, kad geriausi vairuotojai geba sunaudoti 5–10% mažiau degalų nei kiti vairuotojai? Ir skirtumas gali būti dar didesnis – net iki 20%.

Pastovaus greičio palaikymo sistemos naudojimas, važiavimas tinkamu greičiu ir stabdymas yra tik keletas nuo vairuotojo priklausančių sričių, kurios daro tiesioginę įtaką jūsų pelningumui.

5 svarbiausi DUK dėl degalų sąnaudų, emisijos ir eksploatacinių išlaidų mažinimo

Susipažinkite su svarbiausiais veiksniais link mažesnių degalų sąnaudų.

1. Kaip pasirinkti tinkamus jėgos agregatus vykdomiems gabenimams ?

Jėgos agregatai yra itin svarbūs degalų sąnaudų atžvilgiu. Kai sunkvežimis sukomplektuojamas, didžioji degalų sąnaudų dalis tampa fiksuota, todėl labai svarbu viską padaryti gerai iš pat pradžių. Nors svarbus kiekvienas elementas – nuo galinės ašies iki pavarų dėžės alyvos – yra 3 didžiausią poveikį darantys komponentai yra: variklis, pavarų dėžė ir pastovaus greičio palaikymo sistema.

Šiandieninė technologijų pažanga kiekvieno iš šių komponentų efektyvumą pakelia į dar neregėtas aukštumas. D13TC varikliai su „Turbo Compound“ technologija yra galingi  ir taupesni už eSCR, taip pat sunaudoja mažiau „AdBlue“. Automatizuotos pavarų dėžės „I-Shift“ įranga stebi važiavimą realiu laiku ir itin tiksliai reguliuoja kiekvienos pavaros perjungimą. O sumani pastovaus greičio palaikymo sistema „I-See“ leidžia vairuotojui patraukti pėdą nuo akceleratoriaus pedalo net ir kalvotoje vietovėje – ir sutaupyti dar daugiau degalų.

3 svarbiausi jėgos agregatų komponentai

Sprendimai jėgos agregatų optimizavimui

2. Kaip pagerinti aerodinamines charakteristikas?

Aerodinamika yra dar vienas itin svarbus, su degalų sąnaudomis susijęs veiksnys. Oro pasipriešinimo koeficientą lemia daug parametrų - įvairūs išorės priedai, veidrodžiai, priekiniai oro aptakai, tačiau svarbiausi yra šie:

  • Kabinos dizainas
  • Stogo oro aptakas ir kabinos šoniniai oro aptakai
  • Važiuoklės oro aptakai ir aerodinaminiai papildiniai
  • Puspriekabė

Tad kaip galite pagerinti sunkvežimio aerodinamines charakteristikas? Kalbant apie kabiną, svarbus aukštis, stogo pasvirimo kampas ir forma. Stogo, kabinos šoniniai, važiuoklės oro aptakai padeda sumažinti degalų sąnaudas. Rekomenduojame, kad stogo aptakas būtų sumontuotas dar gamykloje – jei jis įrengiamas 5 cm žemiau arba 10 cm aukščiau nei reikia, tai gali net ir padidinti degalų sąnaudas. O kalbant apie puspriekabes ir priekabas, labai svarbu, kad tinkamai rūpintumėtės jų technine būkle, o ypač - ratų geometrija. Užsukite į artimiausią „Volvo Trucks Lietuva” serviso centrą - viskuo pasirūpinsime.

Trailer service

3. Kaip sumažinti pasipriešinimą riedėjimui?

Pasipriešinimas riedėjimui yra trečias pagal svarbą komplektacijos veiksnys, darantis įtaką degalų sąnaudoms. Jį visų pirma lemia:

  • Padangos
  • Ratų sureguliavimas

Norėdami iki minimumo sumažinti pasipriešinimą riedėjimui, naudokite degalų sąnaudoms optimizuotas, o ne universalias padangas. Nevažiuokite su per mažai pripūstomis padangomis arba nesureguliuotomis ašimis. Netinkamas sureguliavimas lemia nestabilų važiavimą, o pats sąstatas užima daugiau vietos kelyje, nes ratai nerieda ta pačia trajektorija. Tai padidina oro pasipriešinimą ir padidina degalų sąnaudas.

4. Kaip techninė priežiūra, parko valdymo paslaugos ir telematika padeda mažinti degalų sąnaudas?

Tinkamai pasirinktos paslaugos padės lengviau stebėti ir sumažinti degalų sąnaudas, taip pat išlaikyti jūsų parką pačios geriausios būklės.

5. Kaip vairuotojo įgūdžiai susiję su degalų sąnaudomis? 

Investuoti į vairuotojus yra taip pat svarbu, kaip ir į sunkvežimius. Kodėl? Akivaizdu, kad įgudę ir motyvuoti vairuotojai dirba našiau ir saugiau. Kalbant apie degalų taupymą, svarbiausia, ką vairuotojas gali padaryti, tai išsiugdyti gerus įpročius, susijusius su:

  • Pastoviu važiavimo greičiu
  • Pastovaus greičio palaikymo sistemos naudojimu
  • Stabdymu

Kiti veiksniai yra: eismo sąlygas numatantis vairavimas, variklio veikimo tuščiąja eiga mažinimas ir važiavimas mieste.

Patikimiausias būdas pagerinti vairuotojo darbą – ir jūsų pelningumą – pasinaudoti mūsų mokymų kursais. Be efektyvaus vairavimo, gautos žinios taip pat gali padidinti našumą, pagerinti vairuotojų žinias apie sektorių, padidinti saugumą,  padės pritraukti bei išlaikyti geriausius vairuotojus.

Vairuotojų mokymas

Alternatyvūs degalai

Ar lengva elektrifikuotis?

Sumažinkite savo pėdsaką

Naujienos ir istorijos

Kreipkitės į mus

Nesvarbu, ar ieškote tinkamos dalies, ar norite suremontuoti sunkvežimį arba atlikti jo techninę priežiūrą, jūsų „Volvo Trucks“ prekybos atstovas visada pasirengęs padėti. Paskambinkite arba, dar geriau, užsukite pas mus.